Par un ap tapetēm

Tapetes ir ļoti iecienīts apdares materiāls, kurš pastāv jau ilgus laikus. Tapetes izvēlas un ir iecienītas tādēļ, ka tās ir vienkārši ieklāt un izvēlē ir pieejami dažādāko materiālu tapetes ar dažādiem rakstiem. Katrs cilvēks atradīs savai gaumei atbilstošas tapetes. Pastāv dabīga materiāla un mākslīgā materiāla jeb sintētiskās tapetes.

Dabīgā materiāla tapetes parasti ražo no papīra un to pinuma, auduma, koka šķiedras vai bambusa, kokosa šķiedras, sasmalcināta akmens, kas piešķir mirdzumu, sizala un no citiem dažādiem dabiskiem materiāliem, kas padara tās ekoloģiskas. Pats lielākais dabīgo materiālu mīnus ir tas, ka tās ir diez gan neizturīgas un diez gan problemātisi kopjamas, var redzēt šuvju vietas, saulē balē, toties plus ir tāds, ka pieejami daudz spilgtāki apdukājamie toņi, nekā sintētiskajām tapetēm.

Sintētiskā materiāla tapetes galvenokārt ražo no stikla šķiedras un vinila. Plus ir tāds, ka tās ir izturīgākas par dabīgā materiāla tapetēm un daudz dieglāk kopjamas, viegli līmejamas, arī viegli nomainīt, ja nepieciešams, šuvju vietas nav redzamas, tapetes var arī krāsot. Vinila tapaetes ir pieejamas dažādos dizainos un no atšķirīga biezuma. Biezākā tipa tapetes, kas ir no vinila, vairāk paredzētas nelīdzenām sienām, tās arī ir mitrumizturīgas, tamdēļ vairāk noderīga telpās kur ir patstāvīgs mitrums – vannasistabā, virtuvē u.t.t. Taču plānā veida vinila taptes gan prasīs meitarīgu roku un pacietību, jo zem tām nepieiešama gluda, līdzena virsma, jo tās izceļ visus nelīdzenums, salaiduma vietas.

Pastāv arī fototapetes – ar kuru palīdzību ir iespējams izlikt jebkuru attēlu vai ainavu, kādu vien cilvēks spēj iedomāties, kas mājokļa interjeru pataisīs daudz interesantāku un personiskāku.

Krāsojamās tapetes ir ļoti praktiskas, tās ir ļoti viegli atjaunot vai pārkrāsot, arī viegli kopjamas.

Rezumējums, mūsdienu tirgū ir pieejamas neskaitāmi daudz tapešu veidi  un dažādās cenu kategorijās – sintētiskās un dabīgās, no dažādiem materiāliem ar daudzvedīgiem rakstiem, viss ir atkarīgs no gaumes un vēlmes izpausties. Pirms tapešu pirkšanas jānovērtē situācija, vai tapates tiks līmētas uz lidzenas vai nelīdzenas virsmas, vai tās tiks pakļautas tiešiem saules stariem, vai tās atradīsies mitrā telpā. Pērkot tapetes nevajadzētu pirkt pašas lētākās, jo jāpadomā par to lietošanu ilgtermiņā, ja nepieciešams aizdevums – ienāc atrie krediti. Pārējais ir tikai gaumes jautājums.

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *