Fototapetes – veids, kā padarīt savu mājokli stilīgu

Fototapetes jau ļoti daudzus gadus ir uzskatītas par ļoti piesaistošu, interesantu, modernu, kā arī košu interjera elementu. Fototapeti ir vērts ieviest gan esošajā, gan arī jaunajā telpas dizaina plānojumā.

Kas ir fototapete?

Fototapete ir jebkāda lieluma viens attēls vai oriģinālzīmējums, kas ir uzdrukāts uz speciāla papīra un paredzēts lietošanai uz jebkuras virsmas – sienām, skapjiem, durvīm, griestiem u.c.

Fototapete noteikti pacels tavu garastāvokli un padarīs tavu mājokli stilīgu un ļoti modernu.

Fototapete veiksmīgi var imitēt dažādus citus materiālus, piemēram, ķieģeļu sienu, žogu u.c.

Kāda ir atšķirība starp fototapetēm un parastajām tapetēm?

Kā galveno atšķirību, no kā atšķiras parastā tapete ar fototapeti, var minēt to, ka parastajām tapetēm ir raksturīgs regulārs zīmējums vai raksts, kas atkārtojas, savukārt fototapetēs redzams tikai viens zīmējums vai attēls.

Kā vēl vienu atšķirību var minēt to, ka parastajām tapetēm tās zīmējumu vai rakstu tu pats nevari izveidot, bet toties fototapeti tu vari izveidot pats ar sev iecienītu attēlu – vai nu ar kāda mājdzīvnieka bildi, piemēram, sava suņa vai kaķa, vai arī ar mīļu ģimenes foto, ar savu iecienītās pilsētas attēlu u.c.

Ko darīt, ja vēlies iegūt kvalitatīvu bildi ar ģimeni vai savu mīluli, kuru izmantot fototapetē?

Atbilde uz šo jautājumu ir pavisam vienkārša – tev par to vairs nav jāuztraucas, jo mūsdienās ir ļoti daudz profesionālu fotogrāfu, kuri piedāvā dažādas un tev piemērotas fotosesijas, kuru rezultātā iegūsi sev vēlamas fotogrāfijas. Diemžēl fotosesija pie ļoti pieprasīta un kvalitatīva fotogrāfa var diezgan daudz izmaksāt.

No kāda materiāla labāk izvēlēties fototapeti?

Domājams, ka ikvienam ir skaidrs, ka atkarībā no tā, no kāda materiāla (papīra vai flizelīna) izgatavotas fototapetes, mainās to cena un, protams, arī kvalitāte. Papīra fototapetes ir lētākas, taču būtiski būtu atcerēties, ka tās ir neizturīgākas pret mitrumu, mehānisku iedarbību un sauli.

Fototapetes ar flizelīnu ir ļoti izturīgas un elastīgas, toties tās maksā dārgāk, salīdzinot ar papīra fototapetēm. Tapetes ar flizelīnu ir izturīgas pret karstumu un mitrumu.

Kā kopt fototapeti?

Ikviena fototapete ir izstrādāta tā, lai tā būtu viegli kopjama un lai tev nerastos raizes par tās sabojāšanu. Fototapetes var tīrīt ar mitru lupatiņu, tāpēc tev nebūs lielas grūtības tikt vaļā no nevēlamiem netīrumiem, kas ar laiku var parādīties. Ja fototapete ir kvalitatīvi uzlīmēta, to var kopt gluži tāpat kā jebkuru citu sienas segumu.

Ko darīt, lai paildzinātu fototapetes kalpošanas laiku?

Lai tava fototapete kalpotu ilgi, to ir ieteicams apstrādāt ar īpašu pārklājumu vai arī lakām.

Kādus padomus var ieteikt cilvēkiem, kuri vēlas savā mājoklī uzlīmēt fototapeti?

Galvenais ir tas, ka fototapešu uzlīmēšana nav obligāti jāveic kvalificētiem speciālistiem – patiesībā to var paveikt ikviens, ja stingri tiek ievērota pamācība.

Pirms tu līmē fototapeti, uzzīmē uz sienas vertikālu līniju, kura noteiks tava attēla kreiso vai labo malu.

Atceries, ka tapešu slejas nav ieteicams taisīt pilnā materiāla platumā, jo tādā veidā būtiski tiks sarežģīta tapešu līmēšana.

Kad esi uzlīmējis tapetes, sienas savienojuma vietas daļā tapeti var atstāt vai ar asu nazi un lineālu nogriezt.

Līmējot fototapetes, telpā nav pieļaujams caurvējš, jo pretējā gadījumā fototapetes žūs nevienmērīgi un atsevišķās vietās radīsies savilkumi, kuru rezultātā fototapetes var nokrist no sienas.

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *