Kā pareizi ieklāt tapetes?

Lai apdares materiāli (tajā skaitā arī tapetes) tavā mājoklī izskatītos lieliski un izceltos, noteikti ir jāpiedomā pie vairākiem procesiem un lietām remonta laikā, piemēram, pie pareizi sagatavotas virsmas, lai varētu pareizi ieklāt (uzlīmēt) tapetes utt.

Ja tu savā mājoklī plāno līmēt tapetes, tad ļoti iespējams, ka tev šis raksts būs ļoti noderīgs, jo turpmākajā rakstā apskatīsim dažādus ieteikumus un padomus, kā labāk (pareizāk) ieklāt tapetes.

Vai tapešu ieklāšanas veidi mēdz atšķirties?

Tapešu ieklāšanas veidi mēdz atšķirties, tāpēc pirms tapešu ieklāšanas rūpīgi izlasi tapešu ražotāja dotās instrukcijas. Svarīgi ir precīzi ievērot visu instrukcijā minēto, jo instrukcijā noteikti būs pieminēta atbilstošas līmes izvēle, ieklāšanas specifika utt.

Vai ir svarīgi pirms tapešu ieklāšanas pārbaudīt sienu virsmas stāvokli?

Sienu virsmas stāvoklim ir ļoti liela nozīme tapešu ieklāšanas procesā. Galvenais, ko vajadzētu atcerēties ikvienam tapešu līmētājam, ir tas, ka pamatnei ir jābūt tīrai no saķeri traucējošām vielām, gludai (bez plaisām, izciļņiem), stingrai un labi uzsūcošai. Tā nedrīkst būt pārāk mitra.

Kāpēc ir svarīgi un kā noteikt pamatnes mitrumu?

Ja sienas virsma būs pārāk mitra, tad droši var apgalvot, ka tas īpaši palēninās tapešu un līmes žūšanas laiku (dažkārt arī tapetes var atlipt no sienas un sabojāties), jo mitrums cenšas izkļūt ārā tvaiku difūzijas ceļā.

Pamatnes mitrumu var noteikt, pielīmējot pie sienas plēves gabaliņu ar līmlentes palīdzību – ja uz plēves parādās kondensējies mitrums, tad ir skaidrs, ka sienas virsma ir pārāk mitra, lai līmētu tapetes. Ja šis mitrums ar laiku nepazūd, tad tev noteikti būs jāpieaicina kāds speciālists, lai izvēlētos citu (piemērotāku) sava mājokļa apdares veidu.

Kā noteikt sienas virsmas sārmainību?

Sienas virsmas sārmainību var noteikt pavisam vienkārši ar lakmusa papīra gabaliņa palīdzību. Ja papīra gabaliņš maina krāsu, tad tev būs nepieciešams kāda speciālista padoms. Diemžēl tas var radīt papildu izmaksas, taču atgādinām, ka vienmēr pastāv laimēt naudu kādā no kazino.

Kā pārbaudīt pamatnes stiprību?

Virsmas stiprību arī var noteikt pavisam vienkārši – viss, kas tev vajadzīgs, ir līmlente. Mazu līmlentes gabaliņu uzlīmē uz sienas, pēc tam to noplēs. Ja pie tā ir palikuši putekļi, tad zini, ka siena nav pietiekami stingra. No šādas virsmas tapetes var atlīmēties no sienas.

Ko darīt, ja sienā ir plaisas?

Ja tu sienas virsmā esi pamanījis kādas plaisas, noteikti tev tās ir jāizlīdzina ar špakteļa palīdzību.

Cik liela nozīme ir jāpievērš sienas uzsūktspējai?

Kad tu līmē tapetes, noteikti nevajadzētu aizmirst par sienas uzsūktspēju. Uzklātā līme var iesūkties sienā daudz par ātru, ja sienas virsma ir pārāk uzsūcoša, kas var veicināt tapešu atlīmēšanos no sienas.

Lai tevi neskartu šādas problēmas, sienas uzsūktspēju vispirms ir jāpārbauda. Kā to izdarīt? Nelielu ūdens daudzumu uzsmidzini uz sienas. Ja sienas uzsūktspēja būs pārāk liela, sienas virsma salīdzinoši ātri kļūs tumša. Šādā gadījumā palīdzēs tikai sienas gruntēšana, kurā jāizmanto tapešu līme. Ja sienas uzsūktspēja būs laba, sienas virsma ātri mainīs krāsu.

Vai jaunās tapetes var līmēt virsū vecajām?

Jaunās tapetes neiesaka līmēt uz vecajām tapetēm, jo pēc jauno tapešu uzlīmēšanas īpaši pamanāmi kļūs nelīdzenumi zem vecajām tapetēm. Pie tam šāda veida līmēšana ar laiku var veicināt veco tapešu atlīmēšanos, kas izraisīs arī jauno tapešu atlipšanu kopā ar vecajām tapetēm. Noteikti jāmin arī tas, ka vecās tapetes nekādā gadījumā nenodrošina labu saķeri ar jaunajām tapetēm, jo ir cilvēki, kuri tā uzskata.

Kā vislabāk noņemt vecās tapetes?

Viens no veidiem, kā vislabāk noņemt vecās tapetes, ir speciāla (šim procesam paredzēta) līdzekļa lietošana, kas ātri iesūcas tapetes struktūrā un izšķīdina tapetes slāni.

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *