Krāsojamās tapetes

Kā zināms, mūsdienās ir pieejams ļoti plašs tapešu un sienas segumu klāsts, kas var radīt grūtības tā izvēlē. Nereti cilvēki par sienas segumu izvēlas krāsojamās tapetes, kuras ir ļoti praktiskas – tās ir pavisam viegli atjaunot, pārkrāsot un arī kopt.

Krāsojamo tapešu pamats parasti ir balts ar vairāk vai mazāk izteiktu reljefa pārklājumu (virsmas veidojumu, kuram raksturīgi dažāda lieluma izciļņi). Ar šādām tapetēm būs pavisam viegli noslēpt dažādus sienas defektus un nelīdzenumus. Krāsojamās tapetes ir veidotas no bieza, izturīga un ilglaicīga materiāla, kas nodrošina interjera papildu aizsardzību.

Galvenās īpašības, ar ko galvenokārt atšķiras krāsojamās tapetes no citām tapetēm, ir tās, ka šīs tapetes var pārkrāsot vairākas reizes, noklāt ar krāsu visu sienas segumu, ietonēt  dažādus sienas fragmentus vai veidot dažādus oriģinālus, bet noteikti ir jāpiebilst, ka šīs īpašības mēdz atšķirties, atkarībā no krāsojamo tapešu materiāla sastāva un kategorijas.

Atkarībā no krāsojamo tapešu veida, krāsošanai izmanto atbilstošas, glancētas vai matētas sienu krāsas. Būtiski būtu atcerēties, ka tapetes ir iespējams pārkrāsot vairākas reizes, toties jo smalkāka struktūra, jo tapetes daudz ātrāk zaudēs savu formu, tāpēc šāda veida tapetes nav ieteicams krāsot vairāk kā trīs reizes.

Ja tu vēlies, lai tapešu struktūra būtu īpaši izcelta, tad iesaka izvēlēties glancētu sienas krāsu.

Krāsojamās tapetes mēdz izgatavot no dažādiem materiāliem – papīra, stiklšķiedras un vinila.

Krāsojamās papīra tapetes tiek izgatavotas no sevišķi smagu šķiedru makulatūras, un ražošanas procesā tās piesūcina ar speciālu sastāvu, precīzāk, ar ūdeni atgrūdošu sastāvu. Ar papīra krāsojamām tapetēm var aplīmēt ne tikai sienas, bet arī telpas griestus, tādā veidā radot viendabīgu un vienmērīgu horizontālo un vertikālo plakņu apvienojumu.

Pēc virsmas faktūras krāsojamās papīra tapetes var iedalīt divās kategorijās – pildītās (ar dabīgu atgriezumu (piemēram, skaidu) pildījumu), kā arī reljefās vai strukturētās (divslāņu un trīsslāņu).

Krāsojamās stiklšķiedras tapetes ir viens no krāsojamiem tapešu veidiem, kura lielākā priekšrocība ir ūdens necaurlaidība un augsta ugunsizturība. Būtiski ir pieminēt, ka šīs tapetes mēdz kalpot arī ļoti ilgu laiku – vismaz 15 gadus. Tās var uzklāt pilnīgi uz jebkuras virsmas.

Šo tapešu sastāvā ir stikls, no kura salīdzinoši augstā temperatūrā izvelk šķiedras un auž stikla audumu. Pamatne tiek veidota no dabīgām izejvielām – dolomīta, sodas, kaļķa un kvarca smiltīm.

Stiklšķiedras tapetes ir ļoti izturīgas un blīvas, tāpēc šīs tapetes būs lielisks veids, kā noslēpt dažādus sienas defektus.

Krāsojamās vinila tapetes ir viegli līmējamas, kā arī pavisam viegli maināmas. Noteikti ir jāpiemin, ka šīs tapetes var krāsot gan pirms līmēšanas uz sienas, gan arī pēc līmēšanas.

Ja tu krāso tapetes pēc uzlīmēšanas uz sienas, tad tu varēsi panākt ļoti interesantu rezultātu, protams, ja vēlēsies – tikko krāsotu virsmu viegli noslauka ar mīkstu lupatiņu, atstājot reljefa faktūru piesātinātā krāsu tonī.

Jāpiebilst, ka krāsojamo tapešu izmantošanai lielā mērā nav ierobežojuma, jo viss ir atkarīgs tikai no tavas gaumes izjūtas un prasībām pret mājokli (telpu, kurā tu uzturies). Krāsojamās tapetes var izmantot pavisam dažādām telpām (gan dzīvojamām, gan sabiedriskajām utt.), jo tām viegli, ērti un ātri var mainīt interjera sienu krāsu.

1 Comment

  1. Pingback: Daži ieteikumi, kuri noderēs, pērkot apģērbu interneta veikalā – Ololo.lv – interneta veikals

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *