Tapešu izmaksas un vajadzīgā daudzuma aprēķināšana

Neskatoties uz to, ka tapetes jau ilgus, ilgus gadus tiek uzskatītas par vienu no lētākajiem sienas (reizēm arī griestu) apdares materiāliem, to cenas mēdz būt ļoti dažādas. Tu vari ieiet veikalā un iegādāties papīra tapešu rulli, kas izmaksās apmēram tikai dažus eiro, bet vari iegādāties arī  ļoti ekskluzīvu tapešu rulli, kas būs daudz dārgāks un izmaksās jau vairākus simtus.

Atbilde uz jautājumu „Kas tad īsti ietekmē tapešu cenu?” ir sekojoša – to nosaka vairāki faktori, piemēram, ieguldījums tapešu dizaina izveidē – vai nu tas kāda mākslinieka oriģināldarbs, vai arī vadošo ražotāju dizaina kopijas. Tāpat var minēt arī tapešu izejvielu sastāvu, kurā ietilpst izmantotās krāsvielas, materiāli u.c.

Tapešu cenu nosaka arī ražošanas tehnoloģijas – ir ražotāji, kas izmanto jau mūsdienīgas iekārtas, savukārt ir arī tādi, kas izmanto novecojušas iekārtas. Tāpat pie ražošanas tehnoloģijām tiek pieskaitīts arī veikto operāciju skaits un cilvēka roku darba izmantošana.

Kā vēl vienu faktoru, kas nosaka tapešu cenu, var minēt to apstrādes specifiku.

Domājams, ka ikvienam ir saprotams, ka tapešu cena ir tikai viena no sienas apdares sastāvdaļām, jo tajās ietilpst vēl sienu sagatavošana, tapešu līmēšana un dažādu palīgmateriālu iegāde.

Pirms iegādājies tapetes, noderīgi ir padomāt pie 2 ekonomijas variantiem – lētas un arī salīdzinoši plānas tapetes ir ekonomija īsā laika periodā, kas lielā mērā nav proporcionāli atbilstoša sienu sagatavošanas izmaksām, dažādu palīgmateriālu izmaksām un materiāla kalpošanas laikam, kas ir apmēram tikai 1 – 2 gadi. Dārgākas, savukārt biezākas tapetes ir uzskatāma par ilgtermiņa ekonomiju, kuras kopt ir daudz vieglāk un kuras kalpo daudz ilgāk nekā lētas un plānas tapetes.

Lai ietaupītu savu laiku un, iespējams, varbūt reizēm arī naudu, vajadzīgo tapešu daudzumu aprēķināšanu labāk būtu uzticēt profesionālim – kādam dizainerim, kompetentam pārdevējam vai kādam meistaram, tomēr ja tu jebkurā gadījumā vēlies vajadzīgo aprēķinu veikt pats, tad noderīgi būtu atcerēties, ka ir ieteicams sākt ar telpas perimetra nomērīšanu.

Tāpat arī tev ir jāsaprot tas, ka vajadzīgo daudzumu spēs ietekmēt arī izvēlētā materiāla dizains, jo, piemēram, tapetes, kurām ir izteikts raksts, attēls vai zīmējums, ieklājot ir jāsaskaņo, jo pretējā gadījumā tev neveidosies vēlamais raksts vai zīmējums. Šādā gadījumā tapetes ir jāiegādājas apmēram par 2 – 4 ruļļiem vairāk (atkarīgs no raksta specifikas un tapešu ruļļa izmēra), nekā pērkot parastās (vienkrāsainās) tapetes.

Lai aprēķinātu vajadzīgo tapešu daudzumu, tev ir jāņem vērā tas, ka no viena standarta izmēra ruļļa (0,53 x 10 m) var sagriezt ~ 4 slejas, ar kurām tu varēsi aplīmēt standarta telpas (griestu augstums standarta telpai – 2,50 m) 2 m sienas pa perimetru. Tāpat tev ir jāņem vērā tas, ka, dalot telpas perimetra izmēru ar 2 metriem (nevajag skaitīt logus un durvis), rezultātā var iegūt vajadzīgo ruļļu skaitu.

Jāpiemin, ka aptuveno vajadzīgo tapešu daudzumu var aprēķināt arī pēc ražotāju izstrādātajām tabulām, ņemot vērā to, ka norādītais standartizmēra ruļļu daudzums ir aptuvens. Šī tabula neattiecas uz tapetēm, kurām ir jāsaskaņo īpašs raksts vai zīmējums.

Atceries, ka īsti nepārdomāta ekonomija tapešu iegādē un ieklāšanā var pilnībā sabojāt arī pat ļoti kvalitatīvu materiālu. Šeit lieliski iederētos mūsdienās tik ļoti populārais teiciens, ka skopais maksā divreiz. Nevajag remontu mājās veikt pēc principa „PĒC IESPĒJAS LĒTĀK!”

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *